Autyzm w czasie pandemii/ Jak radzić sobie w trudnym czasie
search
  • Autyzm w czasie pandemii/ Jak radzić sobie w trudnym czasie
  • Autyzm w czasie pandemii/ Jak radzić sobie w trudnym czasie
  • Autyzm w czasie pandemii/ Jak radzić sobie w trudnym czasie

Monika Parzyszek jest matką Dominika, podopiecznego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej. Jak mówi, obecna sytuacja jest trudna zarówno dla niej, jak i dla jej syna:  "Tłumaczyłam, że szkoła jest zamknięta. On tego nie rozumie –   "Więc ubrałam go, pojechaliśmy pod szkołę, poszarpał za drzwi i, niestety, bywa tak, że włącza się agresja. To było celowe zadanie, żeby mi uwierzył. Nie wiem na ile uwierzył, bo po kilku dniach sytuacja się powtórzyła. Mimo tego, że nosimy maseczki, on nie rozumie, że jest pandemia.

(fragment tekstu ze strony Polskie Radio Lublin – radio.lublin.pl - Poszukiwanie nowego schematu dnia. Dzieci z autyzmem w czasie pandemii)

Czas kwarantanny ciężko znoszą dzieci autystyczne i niepełnosprawne intelektualnie. Nie jest łatwo wytłumaczyć im dlaczego szkoły zostały zamknięte. Co mogą zrobić rodzice i nauczyciele, aby poprawić samopoczucie dzieci?

Naprzeciw dylematom, które są w każdym z nas wyszło ponad 30 ekspertów, autorów publikacji. W niej znajdziesz m.in. jak sobie poradzić w nowej rzeczywistości? jak radzić sobie w izolacji i nie zwariować? jak realizować edukację domową - pracę domową bez problematycznych zachowań? jak stworzyć dobre otoczenie sensoryczne, pomagające dzieciom radzić sobie z zamknięciem w domu? a na koniec kilka rad związanych z kwestią finansową, budowaniu odporności psychicznej i możliwości dalszego rozwoju pomimo trudnej sytuacji.

Ważna książka w dziwnym dla wszystkich czasie. Warto do niej zajrzeć, by nabrać dystansu i pewności, że to co robimy jest dobre - będzie dobre dla rozwoju naszego dziecka z autyzmem.

Produkty powiązane