Zadzwoń: 510 918 822 sklep@si-is.pl Czynne w godzinach: 10:00 - 18:00
0,00 zł 0

Zabawki Edukacyjne

Emocje. Rozpoznawanie stanów emocjonalnych na podstawie wyrazu twarzy

26,00 zł brutto

  • Dostępny

0 reviews Dodaj opinię

Emocje. Rozpoznawanie stanów emocjonalnych na podstawie wyrazu twarzy – od wydawcy

W pudełku znajdują się dwa zestawy kart ze zdjęciami ludzi, którzy okazują różne emocje, na przykład: radość, zadowolenie, spokój, gniew, strach, zaskoczenie, wstyd, smutek.

W jednym zestawie okazywane na zdjęciach emocje zostały uchwycone w konkretnej sytuacji (np. podczas kłótni, tuż przed bolesnym zastrzykiem, w czasie radosnej zabawy czy w obliczu utraty bliskiej osoby).

Emocje na zdjęciach z drugiego zestawu można z kolei odczytać tylko na podstawie wyrazu i mimiki twarzy. Na odwrotach wszystkich kart znajdują się emotikony, które w symboliczny sposób określają ukazane uczucia.

W czasie zabawy kartami dzieci mogą nazywać różne emocje i wskazywać elementy (takie jak wyraz twarzy, spojrzenie, układ warg i brwi, gesty i ruch ciała), za pomocą których można rozpoznać poszczególne stany emocjonalne u siebie i innych.

Maluchy mogą zastanawiać się także, skąd biorą się emocje i czy są nam potrzebne. 

Obrazki można także kategoryzować ze względu na przedstawione emocje. 

Ćwiczenia z kartami to także dobry wstęp do rozmowy na temat różnych sposobów wyrażania emocji ale także poszukiwanie strategi jak radzić sobie np. ze złością. Do emocji przedstawionych na kartach można wymyślić sytuację, które je wywołała lub rozwiązanie jak zamienić smutek na radość. 

Miłej zabawy. 

Napisz opinię

Powiązane produkty